Sizin Ajans

Neden Web Sitesi Açmalıyız?

Neden Web Sitesi Açmalıyız?

Kendiniz veya firmanız için Neden Web Sitesi Açmalıyız? diye sorular varsa bu yazımız tam size göre.

Web sitesi artık herkesin kullanmakta olduğu yeni nesil iletişim aracı olan internet dünyasında kendinizi en iyi şekilde ve en etkili ifade edeceğiniz araçtır. Günümüzde akıllı cihazların (mobil cihazlar) artmasıyla internet kullanımı yüksek oranda artmıştır. Bugün birçok kurumsal şirket yaptırdıkları web siteleri sayesinde müşteri kitlesini artırmaya devam ediyor.

İletişimden (mesajlaşma) alışverişe (e-ticaret), kitap okumadan araştırmaya kadar birçok ihtiyacın kolayca karşılandığı dönemde internet, insanların her konuda birinci seçeneği olmuştur. Normal hayattan çok daha fazla insanla iletişime geçebileceğiniz bir web sitesi sizin için de avantajlı olacaktır.

Web Sitesi Açmak

Çok düşük maliyetler ile çok daha fazla insana reklamınızı yapmak istemez misiniz? Örnek verecek olursak; bugün en basit bir el broşürü veya kartvizit bile maliyetli bir iş ve kaç tane basarsanız o kadar kişiye ulaşırsınız. Bastırdıktan sonra değiştirme lüksünüz de yok fakat kendinize veya şirketinize ait bir web sitesi sizin için çok daha etkili bir reklam aracı olacaktır.

Kendinizi veya şirketinizi nasıl ifade edeceğiniz tamamen sizin elinizdedir ve sürekli güncelleme yaparak etkileşim/dönüşüm oranınızı arttırabilirsiniz. Web sitesi size ve şirketinize saygınlık kazandırır. Sosyal medya hesaplarınızdan çok daha güvenilir bir hava katar. İnternet’te var olabilmenin en iyi ve en güvenilir yolu web sitesi sahibi olmaktır. Müşterilerinizle veya ziyaretçilerinizle daha kolay iletişime geçerek kullanacağınız iletişim formları ile çok kolay bir şekilde geri bildirimler alabilirsiniz.

Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları

Bir web sitesine sahip olmanın avantajları çok fazladır fakat sizler için bunları derleyip bir kaç madde halinde sizlere listeledik;

  • Marka olmanızı kolaylaştırır.
  • Markanız daha fazla insan tarafından duyulur.
  • Saygınlık kazanırsınız.
  • Güven kazanırsınız.
  • İnsanlarla kolay bir şekilde iletişim kurarsınız.
  • Reklam maliyetleriniz çok daha düşük olacaktır.

Web Sitesi Yaparken / Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kullanıcıların size kolay ulaşabilmesi için site adının markanızla veya isminiz ile uyumlu olması çok önemlidir. Uzun ve karmaşık bir site adı ziyaretçilerin sizi bulmasını zorlaştıracaktır. Örnek verecek olursak; Electronic Board Repair web sitesi için “electronicboardrepair.com” yerine “ebr.com.tr” kullanmak daha avantajlı olacaktır.

İsim seçerken anahtar kelime kullanmayı tercih eden firmalar olsa da bu ziyaretçilerin web sitenize ulaşması açısından o kadar da önemli değildir. Bunun yerine firmanızın ismi veya marka olabilecek bir isim seçmeniz hem Google hem diğer arama motorları hem de kullanıcılar için daha ilgi çekici olacak ve kesinlikle kaliteli görünecektir.

Web sitesinin iç tasarımı için de görsel sadelikten yana olmak her zaman etkili olacaktır. Sadeliğin bir diğer önemi de ne kadar karmaşık bir web sitesi olursa arka planda bir o kadar kod yükü birikiyor ve akıllı cihazların web sitesini açması uzun sürüyor. Bu da kullanıcıların web sitesinden hemen ayrılmasına ve Google’ın (diğer arama motorları da dahil) arama sonuçlarında göstermemesine neden olabiliyor. Aynı zamanda kullanıcılar sitede dolaşırken kafasını karıştıracak ve gözünü yoracak ayrıntılardan hoşlanmazlar. Doğru bilgiye olabildiğince kolay ulaşabilmek isterler. Bunun için kullanımı kolay, hızlı açılan ve sade bir tasarım tercih etmek doğru bir seçim olacaktır. Kendinizi veya verdiğiniz hizmetleri net ifade etmelisiniz çünkü web sitesi sizin dijital kimliğinizdir. Yanlış veya eksik bir ifade/içerik imajını zedeleyebilir.

Nasıl Web Sitesi Kurarım?

Birçok web sitesi tasarlama/kurma şirketi vardır. Bu şirketlerin kendi web sitelerinde ücretsiz veya az bir ücret ödeyerek web sitesi sahibi olabilirsiniz. “Bizim gibi ajansların verdiği hizmet ise; tamamen sizlere özgü bir web sitesi tasarlamak, kurmak ve sürdürebilirliğini sağlayarak güncel tutmaktır.” Kurduğunuz veya kurduğunuz web sitesini Google’da üst sıralara çıkarmak için düzenli olarak kaliteli ve özgün SEO uyumlu içerikler/makaleler yüklemelisiniz. Bu açıdan web sitesinizi geliştirmek ve verdiğiniz reklamlar sayesinde para kazanır duruma getirebilmek için çeşitli çalışmalar yapmalısınız. Örnek verecek olursak; gelen ziyaretçilere düzenli teklif veya fayda içeren e-postalar yollamak için E-posta Pazarlaması, ziyaretçilerinize web siteniz sayesinde bilgi / değer katmak istiyorsanız İçerik Pazarlaması ve daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız Arama Motoru Pazarlaması yapmalısınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Web Sitesi Nedir?

Web sitesi artık herkesin kullanmakta olduğu yeni nesil iletişim aracı olan internet dünyasında kendinizi en iyi şekilde ve en etkili ifade edeceğiniz araçtır. Normal hayattan çok daha fazla insanla iletişime geçebileceğiniz bir web sitesi sizin için de avantajlı olacaktır.

Web Sitesine Sahip Olmanın Avantajları Nelerdir?

Marka olmanızı kolaylaştırır. Markanız daha fazla insan tarafından duyulur. Saygınlık kazanırsınız.
Güven kazanırsınız. İnsanlarla kolay bir şekilde iletişim kurarsınız. Reklam maliyetleriniz çok daha düşük olacaktır.

Web Sitesi Tasarlarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanıcıların size kolay ulaşabilmesi için site adının markanızla veya isminiz ile uyumlu olması çok önemlidir. Uzun ve karmaşık bir site adı ziyaretçilerin sizi bulmasını zorlaştıracaktır.

Markanızı büyütecek bir web sitesi ister misiniz? Bizimle İletişime Geçin.

Furkan Akman

2015 yılından beri Wordpress ile web site tasarımları yapan Furkan Akman, 2019 yılında kendi şirketi olan Sizin Ajans'ı kurmuştur. Firma bünyesinde Web Tasarım, SEO ve SEM operasyonlarını yürütmektedir.

Merak ettiğiniz ne varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.

En kısa sürede cevap veriyoruz.

Puan verip, soru sorarak bizlere destek olabilirsiniz.

5 3 oylama
Makale Puanı
Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle

Sizin Ajans

Merhaba! Biz Sizin Ajans, farklı bir dokunuşa sahip Çevrimiçi Pazarlama Ajansıyız.

Kategoriler